Revocation i Aeon przed Cannibal Corpse

16 listopada 2014
ok. 2 minut czytania

Dziś, 16 listopada kapela zagra w krakowskiej Fabryce, a dzień później w Progresji w Warszawie. W roli supportu pojawią się Revocation i Aeon.

Revocation szaleją na gitarach jakby odbyli długie staże w Iron Maiden, Judas Priest, Megadeth i Testament, a wokal brzmi jakby kiedyś terminował u Jameya Jasty z Hatebreed oraz wrzeszczących gwiazd metalcore’a (Howarda Jonesa, dajmy na to). Zwolennicy technicznego death metalu, zamieszkałego w bliskim sąsiedztwie melodyjnego technicznego thrashu, konkretnego wymiatania na wiosłach, gęstych i ciekawych aranży, będą zachwyceni. Kapela z Bostonu istnieje od 2006 roku i nagrała cztery bardzo solidne płyty, z których ostatnia to wydana w 2013 roku „Revocation”. Na rok 2014 zapowiadany jest album numer pięć, który wyda nowy wydawca kwartetu, Metal Blade.

Aeon to szwedzka załoga istniejąca od 1999 roku. Grupa specjalizuje się w klasycznym, brutalnym death metalu, zaś w tekstach zdecydowanie występuje przeciwko chrześcijańskiej religii oraz wspiera ciemną stronę mocy. W czym, choć nie tylko w tym, przypomina legendarny Deicide. Aranżacyjnie i wokalnie też wyczuwalne są inspiracje kapelą Glena Bentona. Aeon to zespół więcej niż solidny, o czym można się przekonać słuchając choćby ostatniej płyty, wydanej w 2012 roku „Aeons Black”. Od jej premiery zmienił się skład formacji. W Polsce zobaczymy na koncertach znanego choćby z Blood Red Throne i Insidous Disease bębniarza Emila Wikstena, basowego Tony’ego Östmana oraz świeży nabytek z roku 2014, gitarzystę Ronniego Björnströma, który wcześniej grał w paru kapelach, z których najbardziej znaną był Ribspreader.

Cannibal Corpse to wielka instytucja, deathmetalowa legenda, zarażająca swymi chorymi historiami kolejne pokolenia maniaków metalowej ekstremy. Robią to ponad 25 lat (początki z obecnego składu pamiętają tylko Alex Webster i Paul Mazurkiewicz) i jako pierwszy zespół w tym gatunku sprzedali ponad milion płyt. Amerykanie przyjadą promować wydany we wrześniu trzynasty longplay, „A Skeletal Domain”.

Oto dokładny rozkład jazdy na oba miasta:
Drzwi: 18:00
18:30-19:00 Aeon
19:20-20:00 Revacation
20:30 – … Cannibal Corpse

Ceny biletów:
80 zł przedsprzedaż
90 zł w dniu koncertu