Ørganek gra T.Love

18 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Przeróbka powstała z okazji 35-lecia zespołu dowodzonego przez Muńka Staszczyka. Interpretacji w wykonaniu twórców przeboju „Mississippi w ogniu” można posłuchać pod tym adresem.

Nagranie jest częścią akcji T.Cover. Projekt ma na celu pokazać, jak częstochowski zespół odcisnął piętno na polskiej scenie muzycznej. W akcji bierze udział zacne grono artystów z różnych gatunków muzycznych, w tym młodzi hiphopowi twórcy.

Ørganek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut „Głupi” został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single „Nie lubię” i „Kate Moss”. Tomasz Organek był członkiem projektu Męskie Granie Orkiestra, z którym stworzył hit „Wataha”. Zespół supportował Muse na ostatnim koncercie w Krakowie. Album „Czarna Madonna” ukazał się 4 listopada 2016 roku.

T.Love to polska rockowa formacja. W czasie trwającej 35 lat kariery zespół wylansował hity „Chłopaki nie płaczą”, „Warszawa”, „Wychowanie”, „Ajrisz”, „Nie, nie, nie”, „Stany” czy „King”. Najnowszy longplay bandu zatytułowany po porostu „T.Love” ukazał się w listopadzie 2016 roku.