Ørganek przedstawia „Stay”

26 czerwca 2015
ok. 1 minuta czytania

„Stay” to pierwszy anglojęzyczny utwór zespołu, który doczekał się teledysku. Klip został bardzo dobrze przyjęty przez amerykański, francuski, niemiecki, holenderski i brazylijski oddział platformy Vevo, które zobowiązały się wesprzeć go promocyjne. Ørganek jest też pierwszym polskim artystą promowanym na głównej stronie Vevo.com w Stanach Zjednoczonych.

Wideo można obejrzeć pod tym adresem.

Materiał filmowy towarzyszący utworowi „Stay” nie jest jednak zwykłym teledyskiem. Nie jest też filmem modowym marki jolie su, której założycielką i projektantką jest Alexandra Sulżyńska. To wyjątkowe spotkanie dwóch przenikających się form wyrazu artystycznego. Z pozoru odległych, działających na inne zmysły, połączonych wyjątkową wrażliwością dwójki polskich artystów, których wybory ustanawiają nowe trendy w muzyce i modzie.

Te dwa światy połączyły się w Lizbonie, w Portugalii. Zdjęcia autorstwa Adama Zapały powstały podczas I Festiwalu Kultury Polskiej w Portugalii, w ramach którego w tradycyjnym żółtym tramwaju odbył się awangardowy pokaz kolekcji Gypsy Puzzle marki jolie su, inspirowanej kulturą polskich Romów.

„Stay” pochodzi z pochodzi z debiutanckiego albumu grupy „Głupi”. Longplay miał premierę w maju 2014 roku.