Rhye z singlem \”Come in Closer\”

8 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

Rhye, projekt mieszkającego w Los Angeles Michaela Milosha, prezentuje nowy singiel wraz z klipem – \”Come in Closer\”. To zapowiedź nowego albumu \”Home\”. Wcześniej mogliśmy usłyszeć utwory \”Black Rain\”, \”Beautiful\” oraz \”Helpless\”.

Każdy element \”Home\” ma znaczenie oraz oddziałuje na zmysły. Doskonale słychać to w \”Come in Closer\”, które powstało w domowym studiu artysty w Topandze.

– To opowieść o pogłębianiu relacji, gdy zapraszasz kogoś do swojego świata, życia, domu – mówi Rhye. – Pojawiają się kolejne wymiary tej osoby, poznajesz jej słabości, uczysz się cierpliwości.

Milosh dodaje, że utwór można odnieść nie tylko do relacji romantycznych. W klipie do piosenki, wyreżyserowanym przez Rhye oraz Genevieve Medow-Jenkins, możemy oglądać rodzeństwo. Jak podkreśla artysta, bohaterowie klipu \”żyją bez lęków i zahamowani, po prostu cieszą się samym istnieniem\”. Zdjęcia do teledysku powstały w Big Sur.

Od czasu debiutanckiego \”Woman\” z 2013, Milosh większość życia spędził w trasie. Potrafił zagrać nawet sto koncertów rocznie i trudno było mu nazwać domem tylko jedno miejsce. Sprawy zmieniły się, gdy nawiązał relację z Medow-Jenkins – artysta zapragnął wtedy posiadać stałą przestrzeń, która będzie jego bezpieczną przystanią. W takim klimacie powstawało \”Blood\” wydane w 2018, które opowiada o idei domu jako podstawie kreatywności i wspólnoty.

\”Home\” to efekt nagrań z 2019 i 2020 w United Recording Studio,s Revival at The Complex (Earth, Wind & Fire) oraz domowym studiu Milosha. Za miks odpowiada Alan Moulder (Nine Inch Nails, Interpol, My Bloody Valentine). Gościnnie na albumie pojawia się Danish National Girls’ Choir, z którym Rhye wystąpił na niezapomnianym koncercie w Danii w 2017. Niedawno Milosh wydał wspólny utwór z SG Lewisem, \”Time\”. Kawałek został zainspirowany wschodami słońca w Topandze.