Ricky Martin w „American Crime Story”

7 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Murphy najwyraźniej lubi pracować z muzykami. Do „American Horror Story” zatrudnił Lady Gagę, a teraz do „American Horror Story” autora przeboju „Livin' la Vida Loca”. Zresztą, Martin już współpracował z Murphym przy „Glee”.

Trzecia części antologicznej produkcji opowiadać będzie o zabójstwie projektanta, Gianniego Versace (w tej roli Edgar Ramirez). Latem 1997 roku kreator mody został zastrzelony przed swą rezydencją w Miami przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunanana (Darren Criss). Versace był jego piątą i ostatnią ofiarą. Penélope Cruz zagra Donatellę Versace, siostrę projektanta.

Sezon składać będzie się z 10 odcinków zrealizowanych na podstawie książki „Vulgar Favors” Maureen Orth. Tom Rob Smith pisze scenariusz. Ryan Murphy nakręci pierwszy odcinek. Premiera planowana jest na 2018 rok.

Seria „American Crime Story” przybliża słynne, prawdziwe zbrodnie. Pierwsza część przedstawiła sprawę O.J. Simpsona i zdobyła 9 statuetek Emmy i 2 Złote Globy. Druga to „Katrina” o huraganie, który w 2005 roku mocno zniszczył Nowy Orlean.

Ricky Martin to pochodzący z Portoryko wokalista znany z hitów „Livin' la Vida Loca”, „María” czy „She Bangs”. Dorobek muzyka zamyka album „A Quien Quiera Escuchar” z lutego 2015 roku.