Riffertone rozgrzeje przed koncertem Micka Hucknalla

27 lutego 2013
ok. 2 minut czytania

Riffertone zrodził się spontanicznie około 6 lat temu, kiedy z inicjatywy Alberta Kokoszewskiego (gitara akustyczna) oraz Jarosława Krużołka (wokal) został – wraz z Danielem Pytelem (gitara basowa) oraz Marcelem Foltanem (perkusja) – uformowany zespół. Grupa od początku skupiła się na autorskim materiale, jednak w tym składzie zagrała tylko jeden koncert.

Po kilku miesiącach przerwy Riffertone powrócił jako duet – Albert Kokoszewski i Jarek Krużołek. Zagrali kilka małych, kameralnych koncertów na terenie Śląska i jako laureaci pierwszego etapu przeglądu zespołów muzycznych \”Zrób Głośniej!\” mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności w \”Muzycznej Owczarni\” u boku Kuby Badacha, Piotra Cugowskiego czy Wojtka Pilichowskiego. Po warsztatach muzycznych duet miał szczęście ponownie trafić do magicznej \”Muzycznej Owczarni\”, tym razem już jako gość, z całym swoim repertuarem.

Ubiegły rok był dla Riffertone okresem dużej aktywności. Duet zagrał blisko 40 koncertów, pracując jednocześnie nad materiałem, który w połowie grudnia został zarejestrowany w Woobie Doobie Studio. Producentem debiutanckiej płyty jest Wojtek Olszak.

– Każdy występ przed publicznością jest dla nas fantastycznym przeżyciem – komentują artyści. – Występ przed gwiazdą światowego formatu, jaką jest Mick Hucknall, jest dla nas niesamowitym wydarzeniem, tym bardziej, że staniemy na scenie, która zarezerwowana jest dla największych w świecie muzyki.

Bilety na koncert dostępne są w cenach:
209 zł – balkon, dostawki i osoby niepełnosprawne
220 zł – amfiteatr
275 zł – parter