Rihanna i Sandra Bullock rządzą w USA

10 czerwca 2018
ok. 2 minut czytania

Akcja „Ocean’s 8” rozgrywa się latem 2018 roku. Debbie Ocean (Sandra Bullock) zostaje zwolniona warunkowo z więzienia i choć obiecuje, że zamierza wieść proste życie, próbuje dokonać napadu podczas Met Gala w Nowym Jorku. W jej ekipie znajdują się Lou (Cate Blanchett), Nine Ball (Rihanna), Amita (Mindy Kaling), Constance (Awkwafina), Rose (Helena Bonham Carter), Daphne Kluger (Anne Hathaway) i Tammy (Sarah Paulson). Film zarobił w trzy dni 41,5 miliona dolarów i jest to najlepszy wynik z całej serii George’a Clooneya.

Druga nowośc tego weekendu to horror „Hereditary”. Film opowiada o rodzinie Grahamów, która po śmierci babci zaczyna się rozpadać. Duch seniorki wydaja się wciąż obecny. Szczególnie odczuwa to nastoletnia wnuczka Charlie, którą babcia była zawsze niezdrowo zafascynowana. Kiedy dom ogarnia terror, matka musi zmierzyć się z mroczną stroną swego dziedzictwa. W produkcji występują Toni Collette, Gabriel Byrne, Ann Dowd, Alex Wolff i Milly Shapiro. W trzy dni film zarobił 13 milionów dolarów.

Ostatnia nowość to „Hotel Artemis”. Akcja thrillera rozgrywa się w przyszłości. Jodie Foster gra szefową nielegalnego szpitala dla największych kryminalistów z Los Angeles. Kobieta odkrywa, że jeden z pacjentów znalazł się w szpitalu, by zabić innego. Wśród pacjentów pojawią się Sterling K. Brown jako Waikiki, Sofia Boutella jako Nice, Jeff Goldblum jako The Wolf King/Niagara, Brian Tyree Henry jako Honolulu, Jenny Slate jako Morgan, Zachary Quinto jako Ilya, Charlie Day jako Acapulco oraz Dave Bautista jako Everest. Produkcja przyniosła 3,2 miliona dolarów dochodu.

Oto top 10:

1. „Ocean’s Eight” – 41,5 mln dolarów
2. „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” – 15,2 mln dolarów
3. „Deadpool 2” – 13,7 mln dolarów
4. „Hereditary” – 13 mln dolarów
5. „Avengers: Wojna bez granic” – 6,8 mln dolarów
6. „41 dni nadziei” – 5,1 mln dolarów
7. „Pozycja obowiązkowa” – 4,2 mln dolarów
8. „Hotel Artemis” – 3,2 mln dolarów
9. „Upgrade” – 2,2 mln dolarów
10. „Life of the Party” – 2,1 mln dolarów