Ringo Starr i Paul McCartney razem w studiu

20 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Sir Paul wpadł do studia, w którym Starr przygotowuje nowy album. Ale nie na pogaduchy. Artysta wspomógł swoim talentem kolegę z The Beatles. – Dziękuję za wizytę i wspaniałe partie basu. Kocham cię stary, peace and love – napisał na Twitterze Ringo Starr. Post można zobaczyć tutaj.

Tego samego dnia w studiu pojawiła się też inna legenda muzyki, Joe Walsh, gitarzysta znany z The Eagles. Także ta wizyta została udokumentowana w formie tweetu i zdjęcia, a dowód na to można znaleźć pod tym adresem.

– Zobaczcie, wpadł do mnie także Joe W i zagrał. Co za dzień mam w studiu. Peace and love – napisał Ringo Starr.

Nagrania rejestrował Bruce Sugar, który pracował już nie raz z Ringo. Efektem ma być następczyni płyty „Postcard From Paradise”, która zamyka dyskografię eks-Beatlesa, a ukazała się w 2015 roku.

Paul McCartney nagrał 16 solowych płyt, z których ostatnia to „New” z października 2013 roku. Artysta dwukrotnie został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame – w 1998 roku jako członek The Beatles i rok później jako solista. W czasie swojej kariery 21 razy nagradzany był statuetką Grammy.

Także Ringo Starr jest dwukrotnym członkiem Rock and Roll Hall of Fame – jako członek The Beatles i jako solista. Po rozpadzie kwartetu z Liverpoolu rozpoczął trwającą do dziś karierę solową. Bywał też aktorem. Stworzył Ringo Starr & His All-Starr Band. Grupa miała kilkanaście inkarnacji, w każdej z nich grali legendarni muzycy. Ringo ma na koncie 18 płyt solowych. Najlepiej poradziła sobie „Ringo” z 1973 roku, która w USA pokryła się platyną (drugie miejsce na Billboardzie), a w ojczyźnie muzyka złotem. Największe solowe przeboje Ringo Starra to „Photograph”, „You’re Sixteen” i „Back Off Boogaloo”.