Ringo Starr popiera Brexit

14 września 2017
ok. 2 minut czytania

Muzyk, który szykuje się do wydania płyty „Give More Love”, podczas wywiadu w programie „Newsnight” stacji BBC zdradził, że uważa wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej za wspaniały pomysł.

– Ludzie zagłosowali i trzeba sobie z tym poradzić – powiedział 77-latek. – Nie mówcie Bobowi Geldofowi, ale sądzę, żę to świetny ruch. Posiadanie kontroli nad swoim państwem to świetny ruch.

Wcześniej artysta tłumaczył, że głosował za Brexitem, ponieważ uważa, że Unia Europejska to szopka.

Longplay „Give More Love” ukaże się 15 września. Wydawnictwo promuje singel „We’re On the Road Again” nagrany wspólnie z Paulem McCartneyem. Utworu można posłuchać tutaj.

Oto tracklista albumu:
1. We’re on the Road Again
2. Laughable
3. Show Me the Way
4. Speed of Sound
5. Standing Still
6. King of the Kingdom
7. Electricity
8. So Wrong for So Long
9. Shake It Up
10. Give More Love

Bonusy:
11. Back Off Boogaloo (Re-do)
12. Don’t Pass Me Buy (Re-do)
13. You Can’t Fight Lighting (Re-do)
14. Photograph

Ringo Starr jest dwukrotnym członkiem Rock and Roll Hall of Fame – jako członek The Beatles i jako solista. Po rozpadzie kwartetu z Liverpoolu rozpoczął trwającą do dziś karierę solową. Bywał też aktorem. Stworzył Ringo Starr & His All-Starr Band. Grupa miała kilkanaście inkarnacji, w każdej z nich grali legendarni muzycy. Ringo ma na koncie 18 płyt solowych. Najlepiej poradziła sobie „Ringo” z 1973 roku, która w USA pokryła się platyną (drugie miejsce na Billboardzie), a w ojczyźnie muzyka złotem. Największe solowe przeboje Ringo Starra to „Photograph”, „You’re Sixteen” i „Back Off Boogaloo”.