Ringo Starr spodziewał się czegoś innego

10 sierpnia 2017
ok. 2 minut czytania

Początkowo Ringo zamierzał nagrać album w stylu country. Kiedy jednak okazało się, że nijak nie uda mu się odwiedzić Nashville, rozpoczął prace nad wydawnictwem w swoim salonie. Do współpracy zaprosił Petera Framptona, Dave’a Stewarta, swojego szwagra – Joe Walsha i Paula McCartneya.

– Stanęło na tym, że brzmi to jak typowy album Ringo. Jest ballada, jest piosenka country, jest utwór rockowy – mówi Ringo.

„Give More Love” ukaże się 15 września. Wydawnictwo promuje singel „We’re On the Road Again” nagrany wspólnie z Paulem McCartneyem. Utworu można posłuchać tutaj.

Oto tracklista albumu:
1. We’re on the Road Again
2. Laughable
3. Show Me the Way
4. Speed of Sound
5. Standing Still
6. King of the Kingdom
7. Electricity
8. So Wrong for So Long
9. Shake It Up
10. Give More Love

Bonusy:
11. Back Off Boogaloo (Re-do)
12. Don’t Pass Me Buy (Re-do)
13. You Can’t Fight Lighting (Re-do)
14. Photograph

Ringo Starr jest dwukrotnym członkiem Rock and Roll Hall of Fame – jako członek The Beatles i jako solista. Po rozpadzie kwartetu z Liverpoolu rozpoczął trwającą do dziś karierę solową. Bywał też aktorem. Stworzył Ringo Starr & His All-Starr Band. Grupa miała kilkanaście inkarnacji, w każdej z nich grali legendarni muzycy. Ringo ma na koncie 18 płyt solowych. Najlepiej poradziła sobie „Ringo” z 1973 roku, która w USA pokryła się platyną (drugie miejsce na Billboardzie), a w ojczyźnie muzyka złotem. Największe solowe przeboje Ringo Starra to „Photograph”, „You’re Sixteen” i „Back Off Boogaloo”.