Rita Ora powraca z singlem „How To Be Lonely”

13 marca 2020
ok. 2 minut czytania

Utwór napisał laureat nagrody BRIT i bliski przyjaciel Rity Ory, Lewis Capaldi, który także zagrał na gitarze i zaśpiewał w chórkach.

– Nie odzywałam się do was bardzo długo – mówi Rita Ora. – Zdecydowanie za długo. Pomyślałam więc, że napiszę kilka słów więcej, by podzielić się moimi przemyśleniami i intencjami. W końcu, odbywacie tę podróż razem ze mną. Ostatni rok był końcem pewnego rozdziału, a teraz zaczynam nowy, ekscytujący rozdział. Jedną z najbardziej wyzwalających rzeczy jest dla mnie wykonywanie i tworzenie muzyki. Wiecie doskonale, że muzyka zawsze będzie moją pierwszą miłością. Nawet jeśli pracuję nad innymi projektami, zawsze piszę i tworzę muzykę, dlatego mam dla was… coś nowego. Z wielką radością przedstawiam mój nowy singel „How To Be Lonely”, z którego jestem szalenie dumna. Wspaniale pracowało mi się z Lewisem nad tym utworem i nie kryję, że świetnie się bawiliśmy. Jest bardzo utalentowany, ma wielkie wyczucie, a tekst, który mi podesłał od razu do mnie trafił. Podróżowanie po świeci, praca, doświadczenia w różnych krajach, bycie w drodze nauczyły mnie cieszyć się własnym towarzystwem i doceniać każdą interakcję. Ta piosenka zainspirowana jest różnymi okresami z mojego życia, chwilami gdy zdawałam sobie sprawę z tego, że wszyscy jesteśmy wartościowi i powinniśmy to doceniać, niekoniecznie poszukując akceptacji u innych. Sami mamy wystarczająco dużo siły, by podejmować własne decyzje. Ciesz się z bycia sobą. Dziękuję bardzo za wspaniałe wsparcie, za to, że towarzyszycie mi w tej niesamowitej podróży i za to, że dzięki wam mogę robić to, co kocham najbardziej. Nie mogę się doczekać, kiedy posłuchacie kolejnych piosenek.

Rita Ora nadal udowadnia, że jest postacią, z którą trzeba się liczyć, Po wydaniu ostatecznie pokrytego platyną debiutu „Phoenix”, biła kolejne rekordy za sprawą utworu „Let You Love Me”. Okazał się on jej 13. singlem w Top 10 brytyjskiej Listy Przebojów, co było najlepszym wynikiem wśród brytyjskich artystek. Dziś sprzedało się ponad 7 milionów egzemplarzy singla, a na Spotify piosenkarka ma już ponad miliard odsłuchów tylko z ostaniach 5 singli.

Rita Ora to mająca wiele talentów gwiazda, która odnosi sukcesy w telewizji, kulturze i modzie. Niedawno zapowiedziała współpracę z Conecuh Brands, czego owocem będzie promowana przez gwiazdę tequila Próspero. Ponadto Rita Ora ma na koncie role w filmach „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Szybcy i wściekli 6”, „Do utraty sił” czy „Pokémon: Detektyw Pikachu”. Będzie można ją także zobaczyć w brytyjskiej produkcji „Twist”, gdzie pojawi się u boku Michaela Caine’a i Leny Headey, wcielając się w kobiecy odpowiednik Artful Dodgera.