Rita Ora z detektywem Pikachu

14 lutego 2018
ok. 2 minut czytania

Obraz powstanie na podstawie gry „Detective Pikachu”, której akcja rozgrywa się w świecie Pokemonów. Tytułowym bohaterem jest inteligentny detektyw rozwiązujący różne zagadki, którego sportretuje Ryan Reynolds („Deadpool”). Partnerować mu będą Justice Smith („Jurassic World: Upadłe królestwo”) i Kathryn Newton („Wielkie kłamstewka”). Bill Nighy i Chris Geere zagrają ojca i syna. Udział potwierdziła wcześniej Suki Waterhouse, a teraz Rita Ora. Rola żadnej z pań nie została ujawniona.

Za scenariusz filmu „Detective Pikachu” odpowiadają Nicole Perlman i Alex Hirsch. Rob Letterman („Rybki z ferajny”, „Podróże Guliwera”, „Gęsia skórka”) stanie za kamerą. Do kin aktorska produkcja trafi 10 maja 2019 roku.

Przypomnijmy, że świat poznał Pokemony w roku 1996. Narodziły się w Japonii, stając się bohaterami gier wideo (sprzedano ich 279 milionów egzemplarzy) i kart (sprzedano ich 21,5 miliarda), a następnie serialu animowanego (19 sezonów). Zdobyły popularność w ponad 70 krajach na całym świecie. Ostatnio głośno zrobiło się o nich za sprawą gry „Pokemon Go”.

Rita Ora na koncie ma udział w obrazach „Do utraty sił” czy „Szybcy i wściekli 6”. Zagrała też w filmie „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i jego sequelach.

Urodziła się w Prisztinie, w ówczesnej Jugosławii. Jej rodzice pochodzili z Albanii. Matka jest katoliczką, ojciec muzułmaninem. Kiedy dziewczynka miała zaledwie rok, jej rodzina przeniosła się do Londynu. Pierwszy i na razie jedyny album 27-latki, „Ora”, ukazał się w 2012 roku. Ostatnio nagrała z Liamem Payne’em piosenkę „For You” do „Nowego oblicza Greya”.