Rita Ora zaśpiewała w Watykanie

5 września 2016
ok. 2 minut czytania

Koncert „Hymn to Mother Teresa” był częścią ceremonii z okazji kanonizacji Matki Teresy. Artystka zaśpiewała przed papieżem Franciszkiem i zgromadzonymi „What Child Is This?”. Wsparła ją Orkiestra Filharmonii w Kosowie. Wideo dokumentujące występ można obejrzeć pod tym adresem.

– Jestem zaszczycona, że wybrano mnie na ambasadorkę Kosowa, bym zaśpiewała podczas kanonizacji Matki Teresy – napisała na Instagramie. – Wykonanie „What Child Is This”, by uczcić jej życie i dziedzictwo, zapamiętam na całe życie. https://www.instagram.com/p/BJ6MYTxgrwU/

Wybór Rity Ory, która zagrała epizod w adaptacji erotycznej powieści „Pięćdziesiąt twarzy Greya” a w teledyskach często się rozbiera, wydawał się dość zaskakujący, jednak zważyć mógł fakt, że zarówno piosenkarka jak i Matka Teresa, która w niedzielę, 4 września, oficjalnie została uznana za świętą, mają albańskie pochodzenie.

Rita Ora urodziła się w Prisztinie, w ówczesnej Jugosławii. Jej rodzice pochodzili z Albanii. Matka jest katoliczką, ojciec muzułmaninem. Kiedy Rita miała zaledwie rok, jej rodzina przeniosła się do Londynu. Pierwszy i na razie jedyny album 25-latki, „Ora”, ukazał się w 2012 roku. Obecnie pracuje nad drugą płytą. Niedawno podpisała kontrakt z Atlantic Records.

Gwiazda ogłosiła, że będzie gospodynią „America’s Next Top Model”, wcześniej pojawiała się w programach telewizyjnych – m.in. „The Voice”, „The X-Factor” i innych. Z kolei na ekranie kinowym Orę można było oglądać w „Szybkich i wściekłych 6”, „Do utraty sił” i „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, gdzie gra siostrę tytułowego bohatera.