Robert Trujillo basistą Metalliki

25 lutego 2003
ok. 1 minuta czytania

Muzyk znany jest ze współpracy m.in. z Ozzym Osbournem, Zakkiem Wyldem i Jerrym Cantrellem, ale zasłynął jako członek formacji Suicidal Tendencies. Z zespołem tym związał się w 1990 roku, wkrótce potem stworzył równolegle inny band – Infectious Grooves. W 1994 roku, pięć lat po rozpadzie Suicidal Tendencies, dołączył do Osbourne’a.

W oświadczeniu zamieszczonym w serwisie www.metallica.com James Hetfield wspomina, że zapamiętał Trujillo z trasy koncertowej Summer Shit 94 Tour, podczas której jego kapela występowała z Suicidal Tendencies oraz Danzigiem. Zadowolenia nie ukrywa także Lars Ulrich: „Jestem podekscytowany, że znów będziemy tworzyć jedność”. Basista wypowiedział się w podobnym tonie, dodając, że musi rozstać się z Ozzym.

Przypomnijmy, że 10 czerwca ukaże się kolejna płyta Metalliki, „St. Anger”. Partie basu na ten album nagrał producent Bob Rock. W czerwcu grupa zagra na sześciu festiwalach w Europie (m.in. podczas niemieckich Rock Im Park i Rock Am Ring oraz w Roskilde), a 4 lipca razem z zespołami Limp Bizkit i Linkin Park rozpocznie amerykańskie tournée Summer Sanitarium 2003. Na Stary Kontynent kwartet wróci w drugiej połowie sierpnia.