Robyn, Trent Reznor i Atticus Ross wspierają Todda Rundgrena

14 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Płyta Rundgrena będzie nosić tytuł „White Knight”. Ukaże się 12 maja 2017 roku. Wiadomo, że Todd wspomógł się talentem paru znanych artystów. Na płycie będzie można usłyszeć Robyn (w piosence „That Could Have Been Me”), Daryla Halla (Hall & Oates), Dâm-Funk, Donalda Fagena (Steely Dan), Joe Walsha (The Eagles). W kompozycji „Deaf Ears” pojawiają się z kolei Trent Reznor i Atticus Ross. Do tej piosenki Todd samodzielnie zrealizował klip, który można zobaczyć pod tym linkiem.

– Głównym tematem tej piosenki jest oczywiście zniszczenie, jakiego dopuszczamy się względem środowiska – wyjaśniał Todd Rundgren. Dodał też, że praca z Reznorem była fantastyczna, a młodszy kolega podsunął mu tyle pomysłów, że starczy na kolejny album.

Dyskografię Todda Rundgrena zamyka na razie płyta „Runddans” z 2015 roku.

Amerykanin zaczynał karierę w 1966 roku. Grał w takich zespołach jak Nazz i Utopia oraz produkował całą masę multiplatynowych płyt. Choćby „Bat Out Of Hell” Meat Loafa. Przez kilka lat był też ojczymem aktorki Liv Tyler. Jej matka, Bebe Buell, powiedziała nawet dziewczynce, że Rundgren jest jej biologicznym ojcem, aby w ten sposób uchronić ją przed kontaktami z ojcem, Stevenem Tylerem z Aerosmith, który w latach 70. był uzależniony od narkotyków.