Roger Waters z „The Wall” w Polsce

27 maja 2010
ok. 2 minut czytania

Wcześniej koncerty z „The Wall” były za duże, aby planować trasę, ale nowe obiekty koncertowe i zaawansowane technologie rozwiązały problem. Teraz, po miesiącach skrupulatnego planowania Waters odświeżył wygląd oraz klimat show, aby umożliwić kolejnym pokoleniom doświadczenie zapierającego dech wizualnego i dźwiękowego widowiska.

Show rozpoczyna się od obalonego muru, który w trakcie pierwszej połowy jest odbudowywany. Druga część jest z kolei grana z murem zbudowanym w całości. Roger Waters opracowuje nowe dynamiczne grafiki wideo i wizualizacje przedstawiające historie i utwory, używając muru jako ogromnego ekranu. Show z Rogerem Watersem przedstawia pełną skalę wielkości i efektów specjalnych takich, jak oryginalna scenografia Geralda Scarfe’a, katastrofy lotnicze, kwadrofoniczne dźwięki, pirotechnika, gigantyczne dmuchane lalki, projekcje wideo i wiele innych wyszukanych efektów. Ilustrator Gerald Scarfe, który pracował nad pierwszą trasą Pink Floyd i filmem Alana Parkera z 1982 roku, w bieżącym roku ponownie współpracował z Watersem.

W skład zespołu Rogera podczas tej trasy wchodzą: Dave Kilminster (gitara), Snowy White (gitara), G. E. Smith (gitara), Jon Carin (keyboard), Harry Waters (keyboard), Graham Broad (perkusja), Robbie Wyckoff, Jon Joyce (wokal), Michael Lennon (wokal), Mark Lennon (wokal), Kipp Lennon (wokal).

Dotychczas „The Wall” odegrano 31 razy na żywo, włączając w to trasę promocyjną albumu Pink Floyd, która miała miejsce w latach 1980-1981. Roger Waters udowodnił fenomen projektu w lipcu 1990 roku, grając wielki koncert, z okazji obalenia muru berlińskiego.

Wszelkie szczegóły dotyczące trasy dostępne są na świeżo zaktualizowanej stronie Rogerwaters.com. Muzyk osobiście za jej pomocą komunikuje się z fanami na całym świecie. Na forum potwierdził, że najbliższe występy będą najprawdopodobniej oznaczać zakończenie jego koncertowej kariery. – Jednak, nadal mam jeszcze mnóstwo pomysłów i wiele do powiedzenia – dodał.

Ceny biletów na koncert wynoszą 220 złotych, 242 złote, 275 złotych i 330 złotych. Do nabycia w przedsprzedaży na stronach RogerWaters.com i LiveNation.pl od 31 maja do 6 czerwca. Ogólnopolska sprzedaż biletów rozpocznie się 7 czerwca. Dostępna będzie także oferta VIP.