Róisín Murphy gwiazdą Audioriver

18 lutego 2015
ok. 1 minuta czytania

Wokalistka promować będzie zapowiadany na 11 maja, długo oczekiwany album autorski, „Hairless Toys”.

Już osiem lat minęło od wydania „Overpowered”, czyli ostatniej płyty irlandzkiej artystki. W międzyczasie zdarzyły się kooperacje z Davidem Byrnem, Fatboy Slimem, Crookers i Hot Natured oraz niedawna EP-ka zawierająca covery włoskich klasyków popowych.

„Hairless Toys” promuje nagranie „Gone Fishing”, którego można posłuchać tutaj.

Płytę wyprodukował Eddie Stevens, który ściśle współpracuje z artystką od 1997 roku. Prace trwały pięć tygodni, a ich rezultatem było około 30 piosenek, z których ostatecznie osiem trafiło na „Hairless Toys”.

Zarówno fani, jak i przemysł muzyczny bardzo entuzjastycznie zareagowali na wieść o powrocie Róisín – trzy majowe występy w Londynie, Amsterdamie i Brukseli wyprzedały się w kilka godzin, a udział artystki w swoich programach ogłosiły tak renomowane imprezy, jak Sónar, Bestival, Electric Picnic i Berlin Festival.

10. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015 roku.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Noisia, Simian Mobile Disco (DJ set), High Contrast, Roni Size Reprazent live, Ben Klock, Marcel Dettmann, Tale Of Us, Audion live, Anja Schneider, Icicle – Entropy live, Fur Coat, Nervy, Kalipo live.

Od poniedziałku 23 lutego, ceny biletów wzrosną o 30 zł. Do najbliższej niedzieli dwudniowa wejściówka kosztuje 160 zł, a trzydniowa 210 zł.