Roksana Węgiel się buntuje

31 maja 2019
ok. 2 minut czytania

7 czerwca ukaże się debiutancki album Roksany Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 oraz pierwszej edycji The Voice Kids. Do tej pory poznaliśmy jedynie okładkę wydawnictwa, ale dziś Roksana postanowiła zdradzić więcej szczegółów w materiale wideo. Dowiecie się z niego m.in. jakie utwory znajdą się na płycie, który numer będzie kolejnym singlem oraz z kim zaśpiewa na niej w duecie.

Na płycie zatytułowanej „Roksana Węgiel” znajdzie się 13 utworów, a wśród nich „Lay Low”, „Anyone I Want To Be”, „Obiecuję”, czy „Żyj”, których teledyski w serwisie YouTube osiągnęły ponad 70 milionów wyświetleń.

14-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jej debiutancki singiel „Żyj” w serwisie YouTube wyświetlono prawie 13 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Drugim singlem był utwór „Obiecuję”, którego teledysk obejrzano ponad 6 mln razy. Artystka nagrała również singiel „Zatrzymać chwilę” w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3, w którym użyczyła głosu postaci Lucy. Roksana została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 40 mln osób. Oprócz tego piosenka promowała film animowany „Manu. Bądź sobą”. W styczniu 2019 Roksana uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. 12 kwietnia 2019 roku ukazał się singiel „Lay Low”, który trafił również na zagraniczne rynki, a teledysk w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń. W maju 2019 Roksana pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.