Roni Size i MC Dynamite na Nowych Horyzontach

12 czerwca 2013
ok. 2 minut czytania

Scena muzyczna festiwalu obfitować będzie w wielkich artystów i wyjątkowe projekty. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy m.in. obdarzoną rozciągającym się na trzy i pół oktawy głosem Diamandę Galás (27 lipca). W Arsenale zagra także genialny Mike Patton z projektem Tomahawk (bilety wyprzedane) oraz król drum’n’bassu i jungle – Roni Size w duecie z MC Dynamite (21 lipca).

W specjalnym projekcie zobaczymy damę amerykańskiego gotyku, kobiece wcielenie Nicka Cave’a – Rykardę Parasol w towarzystwie Misi Furtak, wokalistki zespołu Très.b (zdobywców Fryderyka 2011 za fonograficzny debiut roku i Paszportu Polityki 2012) oraz Meli Koteluk (koncert 19 lipca). Usłyszmy też Semantik Punk – nowy projekt członków Mojej Adrenaliny – wymykające się wszelkim kategoriom muzycznym i językowym odkrycie tego roku w Polsce (22 lipca).

Scena muzyczna to również premiery koncertowe kooperacji L.U.C & Motion Trio (23 lipca) oraz Igora Boxxa i Agima Dzeljilji jako Nervy (20 lipca). Nie zabraknie także muzyki filmowej na żywo. Minimatikon zagra do kultowego „Gabinetu doktora Caligari” (24 lipca), a Mikołaj Trzaska zaprezentuje premierowo dźwięki z filmów Wojtka Smarzowskiego (25 lipca). Ponadto pojawią się projekty rosyjskie: NOM (26 lipca) i Elektro Moskva (19 lipca) oraz cykl Dj Nights – codzienna muzyka na żywo w wykonaniu najlepszych dj-ów. Zagrają m.in. Niewinni Czarodzieje, My Head Is Dubby, Adrianna Styrcz & Kuba Libre, 2Much oraz Poppa Fats. Z kolei IP Group zaprezentuje dIP – audiowizualny koncert będący połączeniem minimalistycznego video-artu z eksperymentalną muzyką elektroniczną (25 lipca).

Po raz pierwszy w ramach sceny muzycznej za sprawą Funky New Orleans odbędzie się dźwiękowa parada uliczna, która przejdzie z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału, gdzie zainauguruje koncert i wieczorne jam session (26 lipca).

Jak co roku trwa również konkurs „Zrób głośniej!” dla polskich muzyków, w którym nagrodą jest występ na jednej scenie z artystami Klubu Festiwalowego w Arsenale.

Pełen program sceny muzycznej, opisy projektów oraz informacje o biletach na Nowehoryzonty.pl.