Roni Size, Ricardo Villalobos i Skream na Audioriver

31 maja 2012
ok. 2 minut czytania

Roni Size i Skream to czołowi reprezentanci swoich gatunków. Pierwszy z nich to oczywiście legenda drum & bass, którego sława wyszła daleko poza granice elektronicznych brzmień. Przede wszystkim za sprawą albumu „New Forms” z 1997 roku, za który Roni Size otrzymał nagrodę Mercury Music Prize. Z kolei Skream, to jedna z najważniejszych postaci dzisiejszej sceny dubstep. Choć wiele osób zna go głównie z tria Magnetic Man, artysta ten jest niezwykle ceniony także za solowe poczynania.

Deadbeat to postać niezwykle w Polsce lubiana. Zasłużył na to licznymi albumami i singlami, na których w bardzo charakterystyczny dla siebie sposób łączy stylistykę muzyki dub, reggae i techno.

Skream nie jedyny artysta, który wzmacnia dubstepową stronę Audioriver 2012. Brytyjski duet Document One to wschodzące gwiazdy gatunku, których ostatni singel „Moving Together” właśnie przekroczył próg miliona wyświetleń na YouTube. Document One to międzynarodowa kolaboracja Polki An On Bast z Francuzem o pseudonimie Le K, która została zawiązana specjalnie dla płockiego festiwalu. Ania to jedna z czołowych reprezentantek rodzimej elektroniki, a Le K to artysta, który właśnie wydał świetnie przyjęty autorski album, „Freewheel”.

W Płocku pojawi się także Ricardo Villalobos, którego występ zamykający Audioriver 2008 przeszedł do historii, jako jeden z najlepszych setów festiwalu oraz Carl Craig, czyli niekwestionowana ikona techno. Craig na scenie działa od ponad 20 lat i na koncie ma niezliczone single i albumy, występy z orkiestrą symfoniczną czy ponad sto remiksów dla artystów takich, jak Hot Chip, Tori Amos czy Junior Boys.

Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 27-29 lipca 2012. Wcześniej potwierdzono koncerty Röyksopp, Nicolas Jaar Live In Concert, Kavinsky, Enter Shikari, Maceo Plex, Marco Carola, Modeselektor live, ATOL (Modeselektor-Marcel Dettmann-Shed), Plaid live, Guillaume Coutu Dumonts & The Side Effects live, NZ Shapeshifter live, dOP presents Les Fils Du Calvaire, Cutline, Wilkinson, Tommy Four Seven, Coma, Alex Picone, Black Sun Empire, SebastiAna, Byetone, Dub Phizix i MC DRS, Martyn live, S.P.Y i MC LowQui, Ripperton, Catz’n Dogz, Floex live, Etheric Double live i Gathaspar live. Swój występ na festiwalu oficjalnie odwołał Luciano.

Karnety w promocyjnej cenie 120 zł dostępne są do 10 czerwca w salonach Empik oraz na stronie ebilet.pl. 11 czerwca ich cena rośnie do 150 zł. Więcej informacji na www.audioriver.pl