Roni Size/Reprazent w Płocku

26 maja 2008
ok. 1 minuta czytania

Roni Size był pionierem łączenia jazzujących elementów i ciemnego jungle. Trwający do dziś ciąg klubowych singli (z „Jazz Note”, „Timestretch” czy „It’s A Jazz Thing” na czele), wyznaczał standardy muzyki, którą w pewnym momencie nazwano drum’n’bass. Nagrany z ekipą Reprazent album „New Forms” wywalczył artyście w 1997 roku prestiżową Mercury Music Prize i pokrył się platyną. Z krążka pochodzi przebój „Brown Paper Bag”, do którego teledysk swego czasu był na wysokiej rotacji w MTV. Dwa lata później do sklepów trafił longplay „In The Mode”, na którym znalazły się takie hity, jak „Lucky Pressure” czy „Ghetto Celebrity” z Method Manem i „Centre of the Storm” z Zackiem de la Rochą z Rage Against The Machine.

Size do Płocka przyjedzie z pochodzącymi z oryginalnego składu Dynamite MC i Onalee oraz ze słynnym basistą Si Johnem, Yuvalem Gabayem z Soul Coughing, Jayem Wilcoxem i D Productem.

Organizatorzy potwierdzili ponadto udział Josha Winka. Artysta sprawnie porusza się po najróżniejszych stylistykach – house, techno, acid, drum’n’bass czy experimental. Na żywo promować będzie autorski album, który ukaże się w sierpniu.

Wcześniej występ na festiwalu zapowiedział James Lavelle z projektem UNKLE. Na Audioriver wystąpi w pełnym składzie koncertowym.

Cena dwudniowego karnetu kosztuje 35 złotych. Wejściówki można kupić za pośrednictwem Ticketpro.pl.