Ronnie James Dio zainspirował powieść graficzną

26 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Specjalizujący się w horrorach Steve Niles napisał historię, której kulminacją jest scena z okładki jednego z najważniejszych albumów w historii metalu. Przedstawia ona maskotkę kapeli – Murraya trzymającego na łańcuchu księdza. Stroną ilustracyjną powieści \”Holy Diver\” zajął się Scott Hampton. Okładkę zaprojektował Bill Sienkiewicz.

Wdowa po wokaliście Ronniem Jamesie Dio, Wendy Dio, w pełni wspiera projekt. – Steve Niles przedstawia opowieść kryjącą się za okładką, opowieść o tym, jak nie powinno się oceniać książki po okładce. Ronnie często śpiewał o tym w swoich piosenkach – wyjaśnia Wendy. – Trzeba poznać człowieka i nie oceniać go po wyglądzie czy po stroju.

Powieść \”Holy Diver\” można już zamawiać pod tym adresem. Premiera planowana jest na czerwiec 2021 roku.

Ronnie James Dio na liście najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records, został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Legenda, której nie trzeba przedstawiać. Z jego współpracy z Ritchiem Blackmoore\’em narodziło się Rainbow, to on zastąpił Ozzy\’ego Osbourne\’a w Black Sabbath i nagrał z zespołem cztery fantastyczne albumy, by w końcu zacząć swoją solową karierę. Ronnie James Dio zmarł 16 maja 2010 roku. Miał 67 lat.

Album \”Holy Diver\”, debiut metalowej formacji Dio, ukazał się w maju 1983 roku. W USA płyta ostatecznie pokryła się platyną.