Rosalie. wraca do lat 90.

27 marca 2018
ok. 2 minut czytania

19 stycznia Rosalie. wydała debiutancki album „Flashback”. Dziś prezentuje teledysk do utworu „Holding Back” wyprodukowanego przez Chloe Martini.

„Flashback” to album na wskroś przesiąknięty stylistyką R&B, czerpiącą z hip-hopu i współczesnej elektroniki. Przy pracy nad nim, Rosalie. skorzystała z pomocy wielu producentów, m.in. Hatti Vatti, Suwala, Bitaminy czy właśnie Chloe Martini.

– Jestem bardzo dumna z utworu „Holding Back”, bo to właśnie w nim udało się przemycić największą dawkę oldschoolowego R&B, które tak mocno mnie inspiruje – podkreśla sama artystka.

Klip do utworu „Holding Back” to również nawiązanie do stylistyki lat 90. i klimatu teledysków namiętnie oglądanych na MTV. Duża w tym zasługa stylizacji, za które odpowiedzialna była Ewelina Gralak, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego street fashion.

Rosalie. zwróciła na siebie uwagę odważnym flirtem współczesnej muzyki elektronicznej z zamiłowaniem do oldschoolowego R&B i hip-hopu. W swojej twórczości odwołania do kultury lat 90. zmieszała z nowymi muzycznymi trendami, w których poszukiwaniu pomagali jej tacy producenci jak Jordah, Mentalcut czy Lux Familiar.

Pod koniec 2016 roku opublikowała debiutancką EP-kę „Enuff”. Materiał wydany pierwotnie tylko w digitalu, zyskał tak dobre recenzję, że wzbogacony o bonus track i dwa remiksy został wydany w limitowanym nakładzie 500 sztuk przy współpracy z labelem Alkopoligamia.com. Premierze fizycznego wydania towarzyszył klip do utworu „Pozwól”, który do dziś na YouTube obejrzało prawie pół miliona słuchaczy.