Rosario Dawson leci w kosmos z A Tribe Called Quest

29 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Jak zapewniają raperzy, to ich ostateczny klip. Ośmiominutowy obrazek przedstawia członków formacji – Q-Tipa, Jarobiego White’a i Alego Shaheeda – podróżujących statkiem kosmicznym. Gościnnie w wideo pojawiają się Erykah Badu, Vince Staples, Pharrell, Common, Rosario Dawson, Janelle Monáe, Alicia Keys czy Anderson .Paak. Za kamerą stanął Warren Fu. Klip można obejrzeć w serwisie Apple Music.

Kompozycja „The Space Program” pochodzi z ostatniego albumu hiphopowego kolektywu „We Got It From Here… Thank You 4 Your Service” z listopada 2016 roku.

Po śmierci w 2016 roku Phife Dawga członkowie A Tribe Called Quest zapowiedzieli, że nie będą kontynuować działalności bez niego. Artysta wziął jeszcze udział w realizacji „We Got It From Here… Thank You 4 Your Service”.

Pochodzący z nowojorskiego Queens i Brooklynu Q-Tip, Phife Dawg i Ali Shaheed Muhammad złożyli A Tribe Called Quest w 1985 roku. Grupa działała do 1998 roku. W tym czasie wydała pięć długogrających krążków, w tym świetnie przyjęte „The Low End Theory” z 1991 i „Midnight Marauders” z 1993 roku. Ostatni z nich to „The Love Movement” z września 1998 roku, który został nominowany do nagrody Grammy. W 2006 roku A Tribe Called Quest wznowili działalność, ograniczając się do koncertów. W 2013 roku zagrali m.in. na europejskich festiwalach. W marcu 2016 roku w wieku 45 lat zmarł Phife Dawg.