Roxen gotowa na podbicie tegorocznego konkursu Eurowizji

4 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

Po odwołaniu Eurowizji w 2020 roku, Roxen po raz kolejny została wybrana, by reprezentować Rumunię w tegorocznym konkursie piosenki, który odbędzie się w dniach 18-22 maja w Rotterdamie.

Przy piosence \”Amnesia\” Roxen wsparł Viky Red, producent, który pomagał jej przy ubiegłorocznym utworze na Eurowizję, \”Alcohol You\”. Współautorką utworu jest natomiast Ira.

\”Ubiegły rok przypominał rollercoaster\” – mówi Roxen. – \”Z jednej strony wiele niesamowitych chwil, z drugiej trudne momenty. Energię czerpałam ze wspaniałych projektów, w które byłam zaangażowana. \”Amnesia\” oddaje wszystkie te uczucia, które mi towarzyszyły\”.

W nieco ponad rok Roxen wyrosła na jedną z największych gwiazd w Rumunii. Dwa jej single \”Ce-ti canta dragostea\” i \”Spune-mi\” dotarły na szczyt Airplay, ponadto wokalistka miała okazję współpracować z takimi wykonawcami Sickotoy czy DJ Project. Jej debiutancki utwór, \”You Don\’t Love Me\” nagrany we współpracy z Sickotoyem, dotarł do top 10 list przebojów w Rumunii i Bułgarii. Numer regularnie gościł też w rozgłośniach radiowych we Francji, Meksyku, Hiszpanii i Turcji.