Royal Blood gasi światło

14 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Jako pierwsza płytę o tytule „How Did We Get So Dark?” promuje kompozycja „Lights Out”. Powstał do niej niesamowity teledysk, który wyreżyserował duet The Sacred Egg, czyli Ed Kaye i Alex Mavor. Widać w nim między innymi atrakcyjne dziewczyny kąpiące się w basenie, znajdującym się nad głowami grających Mike’a Kerra i Bena Thatchera. Później basen się powiększa. Szczegóły w teledysku, który znajduje się na tej stronie.

Płyta „How Did We Get So Dark?” będzie mieć premierę jeszcze przed wakacjami, 16 czerwca 2017 roku. Mike i Ben pracowali nad piosenkami w Burbank, w Kalifornii, w dość zrelaksowanej atmosferze. – W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki – wyjaśnia Mike.

Efektem pobytu w USA jest ponoć aż 50 utworów. Anglicy jeszcze nie ujawnili, ile spośród nich znajdzie się na albumie. Wiemy za to, jak będzie wyglądać okładka wydawnictwa, ponieważ najprawdopodobniej to właśnie ją Mike i Ben zaprezentowali w formie muralu, a klip z jego powstawania opublikowali na swoim profilu na Twitterze. Można go obejrzeć tutaj.

Przypomnijmy, że Royal Blood znów zagrają na festiwalu Open’er w Gdyni, a stanie się to 28 czerwca 2017 roku.

Debiutancki imienny album formacji miał premierę 25 sierpnia 2014 roku. Otrzymał nominację do Mercury Prize, zdobył szczyt brytyjskiej listy i pokrył się na Wyspach platyną. Kapela w 2016 roku nagrała piosenkę „Where Are You Now” na soundtrack do serialu „Vinyl”.