Rozkład koncertu Iron Maiden i supportów w Poznaniu

11 czerwca 2014
ok. 2 minut czytania

Iron Maiden przyjedzie z show „Maiden England”. – W ostatnim etapie trasy „Maiden England” chcieliśmy uwzględnić miejsca, w których nie byliśmy od dłuższego czasu, dlatego jesteśmy naprawdę podekscytowani powrotem do Poznania i spotkaniem z tutejszymi fanami – komentuje wokalista, Bruce Dickinson. – Choć „Maiden England Tour” jest w dużej mierze oparty na trasie „Seventh Son Of A Seventh Son” z 1988 roku, na koncerty w 2014 zmieniliśmy trochę setlistę, żeby jeszcze lepiej odzwierciedlić lata 80., ponieważ może to być ostatni raz, kiedy niektóre z tych utworów gramy na żywo.

Będzie to trzecia wizyta Iron Maiden w Poznaniu – po dwóch wcześniejszych, które datować można na lata 80. Dokładnie trzydzieści lat temu, kiedy zespół grał w poznańskiej Hali Arena w ramach World Slavery Tour, muzycy zdecydowali się również na spontaniczny występ na weselu w legendarnym klubie Adria. Goście weselni mogli usłyszeć interpretacje „Smoke On The Water” Deep Purple i „Tush” ZZ Top. Ujęcia z poznańskiego wesela znaleźć można w filmie „Behind the Iron Curtain”, który pojawia się również na DVD „Live After Death” z 2008 roku.

Slayer karierę zaczął trzy dekady temu, na swoim koncie ma już tysiące koncertów i opinię jednego z najważniejszych zespołów na scenie metalowej. W dyskografii kapeli znajduje się dziesięć albumów, w tym ostatni – „World Painted Blood” z 2009 roku. Zespół słynie z niesamowitych występów, dlatego też w tym roku muzyków zobaczyć będzie można m.in. na Rock Am Ring (Niemcy), Hellfest (Francja) czy Tons Of Rock (Norwegia).

Ghost to szwedzki zespół heavymetalowy, który debiutował albumem „Opus Eponymous”, wydanym w 2010 roku. W 2013 roku muzycy wydali longplay „Infestissumam”, który już w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na pierwsze miejsce zestawienia najchętniej kupowanych płyt w Szwecji. Ghost dzielił już scenę z Trivium, In Flames, Mastodon, Opeth, Avenged Sevenfold, Deftones czy Alice In Chains.

17:00 otwarcie drzwi
18:20 Ghost
19:30 Slayer
21:00 Iron Maiden

Sprzedano już ponad 20 tysięcy wejściówek na ten koncert. Wyprzedane są już bilety na płytę i Golden Circle. Pozostałe wejściówki można jeszcze kupić na stronie Eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn. Będzie to największy biletowany koncert rockowy w Poznaniu.