Rudimental na Kraków Live Festival

24 czerwca 2015
ok. 1 minuta czytania

Rudimental to trzej producenci i muzycy, Piers Agget, Kesi Dryden i Amir Amor oraz DJ Locksmith. Piers i Locksmith wychowali się na tej samej ulicy we wschodnim Londynie, Kesi mieszkał tuż za rogiem. Amir już jako 15-latek produkował hiphopowe i garażowe bity z Plan B, Piers był szefem studia, a Locksmith i Piers wprawiali się w londyńskiej pirackiej stacji radiowej Deja Vu, gdzie przed nimi zaczynały duże gwiazdy, Dizzee Rascal i Kano. Dorastali słuchając wszystkiego, od grime’u po jazz i bluesa, od hip-hopu po house. Hitem „Waiting All Night” przywrócili świeżość przykurzonemu od lat 90. drums’n’bassowi. Wspólnymi elementami wszystkich utworów są nuty soulu i basu. Rudimental znani są też ze współpracy ze wspaniałymi wokalistami: Emeli Sandé, MC Shantim, Johnem Newmanem czy Ellą Eyre. Obecnie szykują się do wydania nowej płyty, „We the Generation”. Premierę krążka wyznaczono na 18 września.

Posiadacze karnetów festiwalowych wchodzą na Rudimental bez dodatkowych opłat, a bilety na koncert 22 sierpnia do nabycia na Livefestival.pl.

Kraków Live Festival 2015 potrwa od 20 do 22 sierpnia. 20-21 sierpnia – Błonia, 2 dni, 2 sceny w namiotach, 22 sierpnia – dzień wydarzeń specjalnych.

Karnet festiwalowy:
220 zł – do 25 maja
250 zł – od 26 maja do 16 sierpnia
270 zł – od 17 sierpnia
Bilet jednodniowy 20 sierpnia – 145 zł
Bilet jednodniowy 21 sierpnia – 145 zł

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy: Kendrick Lamar, Foals, Future Islands, The Maccabees, MØ, Wild Beasts, Viet Cong, TV On The Radio, Ratatat, Kamp! i Low Roar.