Rufus Wainwright z największymi przebojami w Warszawie

10 grudnia 2013
ok. 1 minuta czytania

Rufus Wainwright zaczął grać na pianinie w wieku 6 lat, a koncertował już kilka lat później w rodzinnym zespole McGarrigle Sisters and Family. W wieku 14 lat został nominowany do pierwszej nagrody muzycznej. Wśród inspiracji muzyk wymienia Edith Piaf, Ala Jolsona czy Judy Garland. Wainwright debiutował w 1998 roku imiennym albumem, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę, podobnie jak jego następca – „Poses”. W latach 2001 – 2004 muzyk koncertował m.in. ze Stingiem i Tori Amos. Największy rozgłos przyniosła mu trzecia płyta – „Release the Stars”. Muzyk nie zajmuje się jednak jedynie tworzeniem muzyki na solowe wydawnictwa – napisał też operę czy muzykę do spektaklu Roberta Wilsona, gościnnie wystąpił ponadto na albumie Anthony & The Johnsons „I Am A Bird Now”.

Rufus Wainwright cieszy się w Polsce sporą popularnością. Występował m.in. w Gdańsku w 2010 roku na koncercie z okazji 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności. W 2014 roku wraca do naszego kraju w ramach promocji składanki z jego największymi przebojami. Płyta „Vibrate – The Best of Rufus Wainwright” ukaże się na początku marca, tuż przed koncertem w Palladium.

Bilety na ten koncert pojawią się w sprzedaży w najbliższy piątek, 13 grudnia. Dostępne będą na stronach Go-ahead.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.