Ruszyła trasa Deep Purple

16 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Pożegnalne tournée obejmie także nasz kraj. Do Polski zespół zawita już w przyszłym tygodniu. 23 maja hardrockowa legenda wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi a 24 maja w katowickim Spodku. Bilety na polskie koncerty są jeszcze dostępne, ale na występ Deep Purple w Katowicach została już niewielka pula. Sprzedaży na: Shop.metalmind.com.pl; eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, Biletin.pl. W roli supportu pojawi się Monster Truck.

W ramach zachęty pod tym adresem można obejrzeć fragment koncertu w Sofii, który kapela zagrała kilka dni temu.

Najnowszy longplay bandu, wspomniany „InFinite”, ukazała się 7 kwietnia 2017 roku i już pokrył się w Polsce złotem. Nad brzmieniem czuwał Bob Ezrin (m.in. Pink Floyd, Kiss, Alice Cooper, Peter Gabriel). Z krążka pochodzą single „Time For Bedlam”, „All I Got Is You” i „Johnny’s Band”. Pierwszego z nich można posłuchać tutaj.

Zespół Deep Purple został uhonorowany miejscem w Rock n Roll Hall of Fame, a ich albumy „In Rock”, „Machine Head” i „Made In Japan” sprawiły, że bilety na koncerty rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Wśród najważniejszych utworów bandu znajdują się „Smoke on the Water”, „Child In Time” czy „Perfect Strangers”.