Ryan Adams jak Bruce Springsteen i AC/DC

7 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Premiera krążka została wyznaczona na 17 lutego, a wydawcą będzie Pax Am/Blue Note. Materiał ma być utrzymany w stylu rocka z lat 80. i takich przedstawicieli gatunku jak Bruce Springsteen, AC/DC czy ELO.

– Kiedy biegam słucham iPoda – opowiadał wcześniej artysta. – Wrzuciłem tam całą dyskografię AC/DC. Słuchałem też wielu rzeczy z lat 80. – Bruce’a Springsteena czy Bruce Hornsby’ego. Ale kiedy słuchałem „Fly on the Wall” AC/DC zrozumiałem, co muszę zrobić ze swoją płytą.

Będzie to pierwszy zestaw artysty z oryginalną muzyką od wydania imiennego longplaya w 2014 roku. Dzieło powstawało, gdy Adams przechodził przez komentowany w mediach rozwód z Mandy Moore.

Na pierwszy singel wokalista wybrał „Do You Still Love Me?”. Nagranie można znaleźć w serwisie Spotify.

Oto tracklista:
„Do You Still Love Me?”
„Prisoner”
„Doomsday”
„Haunted House”
„Shiver And Shake”
„To Be Without You”
„Anything I Say To You Now”
„Breakdown”
„Outbound Train”
„Broken Anyway”
„Tightrope”
„We Disappear”

Ryan Adams zaczynał karierę w grającym alternatywne country zespole Whiskeytown. Solową działalność rozpoczął w 2000 roku płytą „Heartbreaker”. Od tego czasu wydał łącznie 15 albumów. Ostatni z nich – „1989” – jest w całości coverem longplaya „1989” Taylor Swift. Amerykanin jest też cenionym producentem, który wspierał takich artystów jak Willie Nelson, Jenny Lewis czy Fall Out Boy. Na koncie ma ponadto współpracę z Counting Crows, Weezerem, Norą Jones czy Beth Orton.