Ryan Adams pyta, czy wciąż go kochasz

31 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Wideo przedstawia muzyka przygotowującego się do występu, na scenie czy w studiu. Za reżyserię i produkcję odpowiada Noah Abrams. Twórca obrazka przedstawia nam wiele zbliżeń, ujęć bez głosu, sporo zakulisowych zdjęć. Materiał wykorzystany w klipie pochodzi z ubiegłorocznej trasy rockowego muzyka. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Numer promuje album „Prisoner”, który ukaże się 17 lutego, a wydawcą będzie Pax Am/Blue Note. Materiał ma być utrzymany w stylu rocka z lat 80. i takich przedstawicieli gatunku jak Bruce Springsteen, AC/DC czy ELO.

– Kiedy biegam, słucham iPoda – opowiadał wcześniej muzyk. – Wrzuciłem tam całą dyskografię AC/DC. Słuchałem też wielu rzeczy z lat 80. – Bruce’a Springsteena czy Bruce Hornsby’ego. Ale kiedy słuchałem „Fly on the Wall” AC/DC zrozumiałem, co muszę zrobić ze swoją płytą.

Oto tracklista:
„Do You Still Love Me?”
„Prisoner”
„Doomsday”
„Haunted House”
„Shiver And Shake”
„To Be Without You”
„Anything I Say To You Now”
„Breakdown”
„Outbound Train”
„Broken Anyway”
„Tightrope”
„We Disappear”

Ryan Adams zaczynał karierę w grającym alternatywne country zespole Whiskeytown. Solową działalność rozpoczął w 2000 roku płytą „Heartbreaker”. Od tego czasu wydał łącznie 15 albumów. Ostatni z nich – „1989” – jest w całości coverem longplaya „1989” Taylor Swift. Amerykanin jest też cenionym producentem, który wspierał takich artystów jak Willie Nelson, Jenny Lewis czy Fall Out Boy. Na koncie ma ponadto współpracę z Counting Crows, Weezerem, Norą Jones czy Beth Orton.