Ryan Keen wystąpi w Stodole

27 maja 2015
ok. 1 minuta czytania

Ryan Keen urodził się w 1987 roku w Wielkiej Brytanii. Dorastając, słuchał takich artystów jak Nick Drake, Bert Jansch, B.B. King, Eric Clapton czy Buena Vista Social Club, natomiast jego największym muzycznym bohaterem od zawsze był John Lennon. Studiował muzykę komercyjną w Westminster University. Planował skupić się na prawie show-businessu bądź managemencie. Jednak po śmierci bliskiego przyjaciela zdał sobie sprawę, że życie jest nieprzewidywalne i krótkie. Postanowił spróbować sił jako tekściarz i wokalista

Sceniczny debiut Ryana to koncert z Lily McKenzie, następnie wystąpił u boku Delilah. Wkrótce, wspólnie z Joshem Friendem z zespołu Modestep rozpoczął pracę nad pierwszą EP-ką „Aiming For The Sun”(2010). W 2011 roku otrzymał propozycję supportowania Eda Sheerana podczas jego trasy koncertowej.

W styczniu 2012 skończył nagrywać kolejną EP-kę „Focus”, która otworzyła mu drzwi na sceny najważniejszych letnich festiwali. W 2013 Ryan supportował Plan B podczas iTunes Festival. Nagrał też kolejną EP-kę, „Back To The Ocean”.

Debiutancki album Ryana, „Room For Light”, został wydany w 2013. Warto zaznaczyć, że młody muzyk nagrał i opłacił produkcję całej płyty z własnej kieszeni. Krążek jest różnorodny i melodyjny, łączy ciepłą elektronikę, niezwykły styl gitarowy Ryana, jego bogaty, zachrypnięty wokal oraz osobiste teksty utworów.

Bilety: przedsprzedaż 78 zł (88 zł w dniu koncertu).