Ryan Murphy chce raz jeszcze z Lady Gagą

7 października 2015
ok. 2 minut czytania

Przypomnijmy, że Lady Gaga zagrała w najnowszej odsłonie horrorowej serii, „Hotel”. Gwiazda wciela się we właścicielkę nawiedzonego hotelu – Elizabeth, bogaczkę, zafascynowaną sztuką, modą i ludźmi i z nikczemnym planem w zanadrzu. Bohaterka ma romanse z postaciami granymi przez Matta Bonnera, Angelę Basset i Cheyenne’a Jacksona

– Gaga jest tak genialna w piątym sezonie, że wczoraj oficjalnie zaproponowałem jej udział w szóstym – napisał na Twitterze Murphy.

Artystka na razie nie odpowiedziała na propozycje. Wcześniej mówiła jednak, iż chce częściej parać się aktorstwem i robić jeden duży projekt rocznie.

Najnowszą odsłonę „American Horror Story” zainspirowało – jak zdradzają twórcy Ryan Murhpy i Brad Falchuk – wideo, które mniej więcej dwa lata temu obiegło sieć. Na filmiku z kamer zainstalowanych w jednym z hoteli w Los Angeles pojawia się dziewczynka, której nikt nigdy później nie widział.

Każdy sezon „American Horror Story” to nowe miejsce, inne czasy, inni bohaterowie, ale – w większości – ci sami aktorzy, wspierani przez gościnnie występujące gwiazdy.

W USA już można śledzić „Hotel”. Polski kanał Fox rozpocznie emisję sezonu 8 października. W produkcji grają również Kathy Bates, Sarah Paulson, Finn Wittrock, Wes Bentley, Chloe Sevigny, Denis O’Hare, Evan Peters, Darren Criss, Max Greenfield i Mare Winningham.

Lady Gaga we wrześniu 2014 roku wydała z Tonym Bennettem wspólne dzieło „Cheek to Cheek”. Ostatni samodzielny krążek 29-latki to „Artpop”, który miał premierę 6 listopada 2013 roku.