Rykarda Parasol zapowiada „The Ruin and The Change”

21 sierpnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Najnowszy singel pochodzi z czwartej studyjnej płyty Artystki, nagranej w San Francisco wiosną i latem 2015 roku. Album zatytułowany „The Color of Destruction” ukaże się 18 września.

Dzieło jawi się jako swoista antyteza „Against the Sun”, którego tematyka obracała się wokół autonomii jednostki, jej introwertycznych odruchów i pochwały niezależności.

W odróżnieniu od swego skromnego poprzednika, nowy album szeroko otworzył podwoje na dźwięki i słowa kipiące do tej pory pod powierzchnią, na to, co ukryte i instynktowne.

Pod względem instrumentalnym i aranżacyjnym jest to najbardziej rozbudowane dzieło w całym dorobku Rykardy Parasol. Poza standardowymi instrumentami (bas, gitara akustyczna, perkusja, fortepian) usłyszymy bogatą mozaikę brzmień wiolonczeli, skrzypiec, trąbki i fletu – a także zaproszonych do gościnnego udziału dwóch amerykańskich wokalistów z Zachodniego Wybrzeża – Dante Aliano White’a (odpowiedzialnego m.in. za remiks „Your Arrondisement or Mine”) i Barta Davenporta. Pod względem tekstów jest to najbardziej dojrzały zbiór, jaki wyszedł spod pióra autorki, porównywanej nie raz do L. Ferlinghettiego, W. Faulknera czy Christiny Rossetti.

Poprzedni longplay, wspomniany „Against the Sun”, pochodzi z 2013 roku.