Sabatton i Accept na koncertach w przyszłym tygodniu

23 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Sabaton i Accept zagrają: 27 lutego w gdańskiej Ergo Arenie, 28 lutego we wrocławskiej Hali Stulecia, 1 marca na warszawskim Torwarze i 3 marca w Tauron Arena Kraków. Występy gwiazd poprzedzi koncertowy set Twilight Force ze Szwecji.

Oto rozkład jazdy:
18:00 – Drzwi
19:00-19:30 – Twilight Force
20:00-21:00 – Accept
21:30-… – Sabaton

Związki Sabaton z Polską i Polski z Sabaton są mocne i szczególne. Podejmował muzyków polski minister, współpracowali z potomkiem żołnierza kierującego bitwą pod Wizną, w Warszawie kręcili teledysk „Uprising”, w którym wystąpił skandynawsko-hollywoodzki aktor Peter Stormare oraz Mateusz Damięcki (do obejrzenia tutaj). Szwedzi niejednokrotnie na płytach poruszali tematy z historii Polski. Nie inaczej jest na wydanym w 2016 roku albumie „The Last Stand”, na którym śpiewają o bitwie pod Wiedniem, konkretnie o ataku husarii.

Accept to jeden z zespołów, które są odpowiedzialne za powstanie i rozwój klasycznego heavy metalu. Z przerwami jest na scenie blisko 40 lat. Powrócili na dobre w 2009 roku, w wielkim stylu. Od tamtej pory Accept parokrotnie gościł w Polsce, dając za każdym razem niesamowite koncerty. W 2015 roku zagrali rewelacyjny koncert w krakowskiej Fabryce, bilety gig szybko się wyprzedały.

Grupa Twilight Force, częściowo mająca bazę w Falun, czyli miejscu narodzin uwielbianego w Polsce Sabaton, łączy w swej muzyce opowieści z kręgu fantasy z power metalem i metalem symfonicznym. Jeżeli ktoś ceni dokonania Rhapsody, Dragonforce albo Sonata Arctica, z miejsca pokocha i Twilight Force.

Bilety: 130 zł – przedsprzedaż; 150 zł – w dniu koncertu

Sprzedaż: Knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie) oraz Ticketpro i Eventim.