Sage Francis na jedynym koncercie w Polsce

7 lipca 2014
ok. 2 minut czytania

Sage Francis uważany jest za jednego z największych współczesnych autorów tekstów hiphopowych. Tworzy niezwykle wyraziste narracje, stanowiące najczęściej bezkompromisową krytykę zachodniego świata. Ochrzczony przez dziennikarzy muzycznych \”praojcem indie-hopu\”, zdobył sławę na początku 2000 roku, kiedy wygrał imprezę freestyle\’ową \”Scribble Jam\”. Ponoć po tym wydarzeniu zgłosiła się do niego wytwórnia Def Jam, aby przygarnąć go w swoje szeregi. Sage nie przyjął jej oferty z uwagi na – często podkreślaną przez siebie – niezależność. Zamiast tego stworzył własny label – Strange Famous Records. Kolejny przełom w karierze Sage\’a nastąpił 11 października 2001, gdy nagrał i wypuścił w sieci kompozycję \”Makeshift Patriot\”. Data była nieprzypadkowa – minął miesiąc od 11 września, kiedy miał miejsce zamach na World Trade Center.

Pomimo braku oficjalnej dystrybucji muzyka Sage\’a rozprzestrzeniła się po całym świecie lotem błyskawicy. Kluby, w których występuje, zapełniane są po same brzegi. Fani cenią go najbardziej za artystyczną odwagę, zjadliwy i bezpośredni komentarz społeczno-polityczny, występujący w jego utworach na równi z językiem poetyckim. Amerykanin wydał do tej pory 6 albumów studyjnych, a ostatni z nich – \”Cooper Gone\” – swoją premierę miał na początku czerwca 2014 roku.

Koncert odbędzie się w ramach Before Asymmetry, imprezy zapowiadającej Asymmetry Festival 2015.

Start: 20:00

Bilety: 29 zł – pierwsze 30 sztuk, 39 zł do 21 listopada, 45 zł w dniu koncertu. Do nabycia w – Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.