Sam Smith będzie nowy George’em Michaelem

30 października 2017
ok. 2 minut czytania

25-latek nie ukrywa, że wokalista Wham! był jego idolem, a jego muzyka pomagała mu w trudnym okresie dorastania. Teraz twórca przeboju „Stay With Me”, chce taką samą rolę pełnić dla współczesnej młodzieży.

– Chcę dotrzeć do dzieciaków, tych które są zagubione – jak ja – wyjaśnia gwiazdor. – Ja uciekałem do George’a Michaela. Jego muzyka była moją ucieczką. Podobało mi się, że nie był bez wad. Był supergwiazdą, ale też po prostu człowiekiem. Chcę być kimś takim dla innych. Wzorem do naśladowania, jako gej-gwiazdor popu.

3 listopada ukaże się nowa płyta Sama Smitha, „The Thrill of It All”. Tego samego dnia na Apple Music pojaw się dokument przedstawiający pracę nad materiałem. Standardowa wersja albumu zawierać będzie 10 utworów, a edycja deluxe poszerzona zostanie o cztery bonusy.

Oto tracklista:
1. Too Good At Goodbyes
2. Say It First
3. One Last Song
4. Midnight Train
5. Burning
6. Him
7. Baby, You Make Me Crazy
8. No Peace (feat. YEBBA)
9. Palace
10. Pray
11. Nothing Left For You (bonus track)
12. The Thrill Of It All (bonus track)
13. Scars (bonus track)
14. One Day At A Time (bonus track)

Sam Smith zadebiutował albumem „In the Lonely Hour”, który ukazał się 26 maja 2014 roku. Była to trzecia najlepiej sprzedająca się płyta 2014 roku w USA i druga w Wielkiej Brytanii. Dzieło wyróżniono 4 statuetkami Grammy. Za piosenkę „Writing’s on the Wall” do filmu o Jamesie Bondzie, „Spectre”, Anglik otrzymał Oscara i Złoty Glob.