Sam Smith przedstawia piosenkę „To Die For”

14 lutego 2020
ok. 1 minuta czytania

Wydawnictwo promuje nagranie tytułowe, w którym wykorzystano sample z filmu „Donnie Darko” z 2001 roku. Pełnej zniekształconych wokali i produkcyjnych efektów ballady można posłuchać poniżej.

– Wypuszczenie tej piosenki będzie czymś naprawdę szalonym – mam wrażenie, że utwór powstał w najgłębszych partiach mojej osoby – mówił wcześniej popowy gwiazdor. – Praca nad kawałkiem z Jimmym Napesem i Stargate w Los Angeles podczas czasu odkrywania samego siebie i złamanego serca… „To Die For” dedykuję wszystkim samotnym sercom na Walentynki. Całuję.

Album ukaże się 1 maja. „To Die For” to następca świetnie przyjętych singli „How Do You Sleep”, „I Feel Love” (cover Donny Summer) i duetu z Normani „Dancing with a Stranger” – ten ostatni sprzedał się w nakładzie przekraczającym 10 mln egzemplarzy i zdobył ponad dwa miliardy streamów, ma również status platyny w 19 krajach.

Dotychczasową dyskografię Sama Smitha zamyka „The Thrill of it All” (2017). Album promował m.in. singiel „Too Good At Goodbyes”, który niedawno stał się drugą piosenką Smitha z ponad miliardem streamów w Spotify- po „Stay With Me”.

Sam Smith może pochwalić się 10 milionami subskrypcji na YouTube, a albumy artysty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 25 mln egzemplarzy. Smith ma na koncie cztery Grammy, trzy BRIT, Złoty Glob i Oscara (za piosenkę „Writing’s On The Wall”).