Sam Smith tańczy z nieznajomą Normani

11 stycznia 2019
ok. 2 minut czytania

\”Dancing With a Stranger\” to zmysłowy utwór łączący pop i R\’n\’B. Głosy Sama i Normani idealnie uzupełniają się. Do spotkania tych artystów doszło w Los Angeles, gdzie Smith pracował ze producentami Stargate\’em i Jimmym Napesem. Normani pracowała w studiu obok. Jak się okazało, Sam jest fanem twórczości wokalistki Fifth Harmony, z wzajemnością. Do tej współpracy nie mogło więc nie dojść.

Sam Smith spędził 2018 rok w trasie koncertowej promującej drugi album \”The Thrill of it All\”. \”Dancing With a Stranger\” to pierwszy singel artysty w nowym roku i następca światowego hitu \”Promises\” z Calvinem Harrisem. Wokalista nagrał również piosenkę \”Fire on Fire\” do produkcji Netflixa i BBC zatytułowanej \”Watership Down\” (\”Wodnikowe wzgórze\”).

– Jestem niezwykle podekscytowany, że wszyscy będą mogli usłyszeć \”Dancing With a Stranger\” – mówi Sam Smith. – Piosenka powstała podczas trasy \”The Thriss of it All\”. W utworze opisuję emocje związane z łączeniem życia prywatnego i byciem w trasie. Jest to dla mnie wyjątkowa chwila, ponieważ zawsze uwielbiałem Normani. Jestem niezmiernie szczęśliwy obserwując, jak rozwija się jej kariera.

Normani rozpoczęła karierę solową w 2018 roku za sprawą singla \”Love Lies\” w duecie z Khalidem. Utwór zajął pierwsze miejsce na liście Top 40 Radio w Stanach Zjednoczonych. Wokalistka wydała jeszcze kilka innych piosenek, w tym dwa utwory z Calvinem Harrisem oraz \”Waves\” z 6LACK. Artystka współpracowała m.in. z Quavo i Kehlani. Normani pracuje obecnie nad debiutanckim solowym albumem, a w marcu ruszy w trasę jako support Ariany Grande w USA.

– To prawdziwy zaszczyt, że mogłam nagrać kawałek z jednym z najlepszych wokalistów naszej dekady – mówi Normani. – Sam Smith od dłuższego czasu jest jednym z najczęściej słuchanych przeze mnie artystów. Nigdy bym nie przypuszczała, że będę mogła powiedzieć: nagrałam z nim piosenkę. Rozpiera mnie duma. Nie mogę doczekać się, aż wszyscy będą mogli usłyszeć nasz kawałek. Od pierwszego momentu wiedziałam, że to coś wyjątkowego. Zakochałam się w tym utworze i mam nadzieję, że słuchacze również będą mieli podobne odczucia. Jestem bardzo wdzięczna Samowi, że mi zaufał. Dziękuję wszystkim fanom za wsparcie. Kocham was i modlę się, abyście byli zadowoleni z \”Dancing With a Stranger\”.