Sam Smith z piosenką na walentynki

11 lutego 2020
ok. 1 minuta czytania

Kawałek powstał we współpracy ze stałym współpracownikiem artysty, Jimmym Napesem. Za produkcję odpowiada uznany duet Stargate. „To Die For” otwiera sampel z kultowego filmu „Donnie Darko”. Po tanecznych singlach Smith stawia na refleksyjne pianino i liryczne smyczki, a charakterystyczny wokal deklaruje: „Po prostu chcę kogoś, za kogo mogę umrzeć”.

– Wypuszczenie tej piosenki będzie czymś naprawdę szalonym – mam wrażenie, że utwór powstał w najgłębszych partiach mojej osoby – mówi popowy gwiazdor. – Praca nad kawałkiem z Jimmym Napesem i Stargate w Los Angeles podczas czasu odkrywania samego siebie i złamanego serca… „To Die For” dedykuję wszystkim samotnym sercom na Walentynki. Całuję.

„To Die For” to następca świetnie przyjętych singli „How Do You Sleep”, „I Feel Love” (cover Donny Summer) i duetu z Normani „Dancing with a Stranger” – ten ostatni sprzedał się w nakładzie przekraczającym 10 mln egzemplarzy i zdobył ponad dwa miliardy streamów, ma również status platyny w 19 krajach.

Dotychczasową dyskografię Sama Smitha zamyka „The Thrill of it All” (2017). Album promował m.in. singiel „Too Good At Goodbyes”, który niedawno stał się drugą piosenką Smitha z ponad miliardem streamów w Spotify- po „Stay With Me”.

Sam Smith może pochwalić się 10 mln subskrypcji na YouTube, a albumy artysty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 25 mln egzemplarzy. Smith ma na koncie cztery Grammy, trzy BRIT, Złoty Glob i Oscara (za piosenkę „Writing’s On The Wall”).