Samael wystąpi w Krakowie

3 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

Jesienią Samael ruszy w europejską trasę koncertową, celebrującą 25-lecie wydania albumu \”Passage\”. W roli ich suportu zaprezentuje się szwedzkie Diabolical, którego ostatnim wydawnictwem jest płyta \”Eclipse\” z 2019 roku.

Najnowszym wydawnictwem Samael jest płyta \”Hegemony\”, ale w mediach społecznościowych zespołu można doszukać się wskazówek, że prace nad jego następcą trwają. Na polski koncert trasy \”Passage 2021\” zapraszamy już 16 października do krakowskiego klubu Kwadrat.

Powstały w 1987 roku w szwajcarskim Sion z inicjatywy braci Michela (Vorph) i Alexandre\’a (Xy) Locherów zespół Samael, dzięki takim materiałom jak EP-ka \”Medieval Prophecy\” i debiutancki album \”Worship Him\”, tworzył podstawy europejskiego black metalu. Później jednak od takiego grania formacja całkowicie odeszła, oddając się w objęcia bardziej industrialnych klimatów. Związek z bardziej elektroniczną twarzą metalu trwa do dziś.

Samael i Polska to związek udany, trwający przeszło trzy dekady, a rozpoczęty między innymi niezapomnianymi koncertami, choćby na festiwalu \”Sthrashydło\”, kiedy zespół tworzyli tylko bracia. Parę lat po tej wizycie, w roku 1994, ukazał się album \”Ceremony Of Opposities\”, który był przedsmakiem dzieła, które wyznaczyło stylistykę Samael na kolejne lata, czyli genialny \”Passage\” z roku 1996 wyprodukowany przez Waldemara Sorychtę. W roku 2017 grupa zakończyła współpracę z wytwórnią Nuclear Blast i otworzyła nowy rozdział, wydając album \”Hegemony\” z logo austriackiej Napalm Records. Był to ostatni materiał, na którym zagrał wieloletni gitarzysta Makro. Jego obowiązki przejął basista Drop, a posadę gitarzysty basowego przyznano niejakiemu Alesowi (Ales Campanelli).