Samuel L. Jackson i John Legend na płycie Palomy Faith

25 września 2017
ok. 3 minut czytania

68-latka znanego z filmów \”Pulp Fiction\” czy \”Nienawistnej ósemki\” usłyszymy recytującego jeden z dwóch mówionych utworów. Nagranie znajdzie się na płycie \”The Architect\”, którą Paloma Faith, jedna z najsłynniejszych współczesnych wokalistek brytyjskich, wyda 17 listopada.

W realizacji materiału poza Samuelem L. Jacksonem udział brali ponadto Sia, John Legend, Rag\’n\’Bone Man, aktywista Owen Jones a także Starsmith (autor hitów m.in. Ellie Goulding, Kylie Minogue) czy Eg White (Adele, Florence + The Machine).

\”The Architect\” to wgląd w osobiste i polityczne przekonania wokalistki, dotykający takich tematów jak macierzyństwo, niepokoje społeczne, wpływ technologii na poczucie osamotnienia, ale także przyszłość świata zachodniego, Donald Trump czy wątek uchodźców. Muzycznie to wciąż klasyczna Paloma – od orkiestrowych brzmień przez soul, disco czy electro pop.

Tytułowy \”The Architect\” to wypowiedź Palomy jako Matki Natury śpiewającej do ludzkości, \”Guilty\” to wyrzuty sumienia obywatela brytyjskiego, który głosował za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. \”Crybaby\” dywaguje nad tym, czy wojny miałyby miejsce, gdyby ludzie potrafili radzić sobie ze swoimi emocjami a \”Lost and Lonely\” śpiewana jest z perspektywy… szkieletu. Nagranie wraz z teledyskiem można znaleźć pod tym adresem.

Inne utwory na płycie to \”Warrior\” napisany przez Się, który Paloma interpretuje jako poruszający temat uchodźców, duet z Johnem Legendem \”I\”ll Be Gentle\” i dwa utwory mówione – otwierający album \”Evolution\” czytany przez Samuela L. Jacksona i \”Politics of Hope\” autorstwa młodego komentatora politycznego Owena Jonesa. Za aranżacje smyczkowe w \”The Architect\”, \”Warrior\” i \”I\”ll Be Gentle\” odpowiada David Arnold – autor muzyki do filmów o Jamesie Bondzie i Sherlocku Holmesie.

– To płyta obserwacyjna – tłumaczy Paloma. – Zdecydowałam, że tym razem nie będę pisać o miłości. Chciałam poruszyć polityczne tematy z perspektywy zwykłego człowieka, który obserwuje cierpienie. Każda piosenka na płycie sięga do innej kieszonki socjologiczno-politycznej. To też płyta skoncentrowana na przyszłości, inaczej niż moje poprzednie dokonania. Teraz, kiedy jestem matką, bardziej niż kiedykolwiek chcę zmieniać świat na lepsze.

Oto tracklista \”The Architect\”:
1. Evolution ft. Samuel L. Jackson
2. The Architect
3. Guilty
4. Crybaby
5. I\’ll Be Gentle ft. John Legend
6. Politics of Hope ft. Owen Jones
7. Kings and Queens
8. Surrender
9. Warrior
10. Til I\’m Done
11. Lost and Lonely
12. Still Around
13. Pawns ft. Baby N’Sola, Janelle Martin & Naomi Miller
14. WW3
15. Love Me As I Am

Deluxe:
16. Power to the Peaceful
17. Tonight\’s Not the Only Night
18. My Body
19. Price of Fame

\”The Architect\” będzie następcą wydanej w 2014 roku płyty \”A Beautiful Contradiction\”, która przyniosła takie singlowe przeboje jak \”Only Love Can Hurt Like This\”, \”Trouble with My Baby\”, \”Ready for the Good Life\” i wyprodukowany przez Pharrella Williamsa \”Can\’t Rely on You\”. To pierwsze nowe studyjne działo Palomy od trzech lat i od czasu urodzenia dziecka.

Samuela L. Jacksona ostatnio można było oglądać w sensacyjnej komedii \”Bodyguard Zawodowiec\”.