Santana uczy grać na gitarze

17 grudnia 2018
ok. 2 minut czytania

Carlos Santana przygotował internetowy kurs gry na gitarze. Lekcje odbywają się w ramach projektu MasterClass. – Moim celem i motywacją podczas tworzenia tego kursu było zainspirowanie ludzi na całym świecie do tworzenia muzyki – wyjaśnia 71-letni muzyk, który zdobył 10 statuetek Grammy. – Na lekcjach dowiecie się o tym, co miało na mnie wpływ, poznacie muzyczne i duchowe przeżycia, które mnie ukształtowało.

Oczywiście gitarzysta, który obecny jest na scenie od 50 lat, będzie także uczył technik gry na gitarze.

Na kurs składa się 13 lekcji. Szczegóły można znaleźć pod tym adresem.

MasterClass to kursy online, w których wybitni specjaliści w swych dziedzinach dzielą się wiedzą. Zajęcia prowadzą Annie Leibovitz (fotografia), Gordon Ramsey (gotowanie) Steve Martin (komedia), Hans Zimmer (muzyka filmowa), Frank Gehry (architektura), David Mamet (pisanie dramatów), Shonda Rhimes (pisanie do telewizji), Reba McEntire (muzyka country), deadmau5 (produkcja muzyki elektronicznej), Gordon Ramsay (gotowanie), Aaron Sorkin (pisanie scenariuszy), Samuel L. Jackson (aktorstwo), Serena Williams (tenis), James Patterson (pisanie), Usher (występowanie na scenie), Christina Aguilera (śpiewanie), Herbie Hancock (jazz), Garry Kasparow (szachy) czy Marc Jacobs (moda).

Za przyjemność nauki od mistrzów trzeba oczywiście uiścić opłatę, która wynosi 415 złotych za pojedynczy kurs i 830 złotych za roczny dostęp do wszystkich.

Carlos Santana to jeden z największych gitarzystów wszech czasów. Wylansował przeboje „Black Magic Woman”, „Oye Como Va”, „Samba Pa Ti”, „Maria Maria”, „Corazón Espinado” i „Smooth”.