Saoirse Ronan z Hozierem w szczytnym celu

11 lutego 2016
ok. 2 minut czytania

Wokalista i aktorka przygotowali razem teledysk do piosenki „Cherry Wine”. Utwór wspiera organizacje charytatywne walczące z przemocą domową na całym świecie. W Polsce jest to Niebieskalinia.org.

W poruszającym wideo, w roli kobiety zmagającej się z przemocą fizyczną w związku, wystąpiła dwukrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan. Obok niej, w klipie wyreżyserowanym przez zdobywczynię nagrody Emmy, Dearbhlę Walsh, zobaczymy znanego z „Gry o Tron” i „Vikingów” aktora Moe Dunforda.

Napisany przez Hoziera „Cherry Wine” przedstawia problem przemocy domowej z męskiej perspektywy. W tekście wokalista opisuje związek pełen nadużyć, zwracając szczególną uwagę na „koło usprawiedliwień”, często występujące w przypadkach przemocy domowej.

– Przemoc domowa jest nadal wielkim problemem w naszym społeczeństwie, dotykającym i wpływającym na całe rodziny, społeczności lokalne i obejmującym całe pokolenia – komentuje Hozier. – Piosenką „Cherry Wine” starałem się dotknąć trudnej materii, jaką jest przemoc domowa i życie w związku pełnym nadużyć. Jestem zaszczycony współpracą Saoirse Ronan, Dearbhli Walsh i Moe Dunforda w szerzeniu świadomości problemu i dla mnie jest to niezwykle ważne, że dochód z cyfrowej sprzedaży utworu zostanie przekazany organizacjom charytatywnym, znajdującym się w kraju, w którym dokonano zakupu.

– Ten utwór był od zawsze jednym z moich ulubionych na jego albumie – dodaje aktorka. – Mam nadzieję, że dzięki teledyskowi i piosence uda nam się rzucić światło na problem i złożoność kwestii przemocy domowej oraz dzięki temu pomóc tym, którzy cierpią z jej powodu.

Numer „Cherry Wine” pochodzi z imiennego debiutu Hoziera, który stał się z bestsellerów 2015 roku. Jego sprzedaż przekroczyła 1,5 miliona egzemplarzy. Longplay, który miał premierę we wrześniu 2014 roku, doszedł do 2. miejsca listy Billboardu. Uzyskał multiplatynowy status w Belgii, Kanadzie, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech, Danii, Irlandii, Rosji, Szwecji, Polsce, Szwajcarii, Austrii, Holandii.

Saoirse Ronan ostatnio zagrała w filmie „Brooklyn”.