SBTRKT i Warpaint na klubowych koncertach Selectora

30 lipca 2014
ok. 2 minut czytania

SBTRKT pojawi się 12 listopada w warszawskim Basenie. Z kolei zespół Warpaint zagra w tym samym klubie 18 listopada.

SBTRKT naprawdę nazywa się Aaron Jerome. Zaczynał jako DJ w londyńskim klubie Plastic People, ale dość szybko zainteresował się także produkcją. Pierwsze dwa single podpisane pseudonimem SBTRKT pojawiły się w 2009. Następny przyniósł kontrakt z wytwórnia Young Turks (firma-córka XL Recordings), kilka singli, remix dla M.I.A. oraz znakomitą EP-kę „Step In Shadows”. Udany rok SBTRKT kończył udziałem na składance Modeselektor i remiksem ich utworu.

Jego imienny długogrający debiut ukazał się w lipcu 2011 roku. Obecnie kończy prace nad drugim longplayem. Płyta „Wonder Where We Land” trafi do sklepów 22 września.

Warpaint to jeden z najbardziej nieszablonowych i oryginalnych zespołów ostatnich lat, który ma w sobie tyle samo post-punku, co post-rocka, a wszystko to wyśpiewują harmonijne kobiece wokale. U dziennikarzy muzycznych budzą różne skojarzenia: od rocka progresywnego, przez Queens of the Stone Age, Joy Division, kobiecy indie rock Throwing Muses po muzykę gotycką. Wszystko przez to, że kompozycje tej czwórki instrumentalistek są mgliste i atmosferyczne, a tempa i metra – nieoczywiste.

Zadebiutowały w 2009 roku minialbumem „Exquisite Corpse”. W październiku 2011 ukazał się ich długogrający debiut, „The Fool”. Grupa przyjedzie w ramach promocji drugiego albumu, zatytułowanego po prostu „Warpaint”, który miał premierę w styczniu 2014.

Organizatorzy planują specjalny, festiwalowy system rabatowy – kup bilet na jeden koncert, a wstęp na każdy kolejny będzie tańszy. Więcej szczegółów wkrótce.