Scarlxrd wraca do Polski

7 czerwca 2018
ok. 1 minuta czytania

Po dwóch majowych koncertach, świetnie przyjętych przez publiczność w Krakowie i Warszawie, Scarlxrd wraca do Polski. Rapper przyjedzie na gdański Soundrive Festival 30 sierpnia, i jak zapowiadają organizatorzy zdewastuje festiwal, oczywiście w pozytywnym, muzycznym znaczeniu.

Album „DXXM”, który ukazał się miesiąc temu, jest do nabycia i odsłuchu we wszystkich serwisach cyfrowych. Trwająca właśnie europejska trasa koncertowa i reakcje publiczności świadczą o tym, że Scarlxrd zaskarbił już sobie oddanie publiczności szukającej ekstremalnych i przekraczających granic form muzyki.

Zanim narodził się jako Scarlxrd był bardzo popularnym youtuberem Mazzi Mazem, a później frontmanem składu Myth City. Marius Listhop, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko Scarlxrda, dzieciak z Wolverhampton w Anglii, postanowił sam przekroczyć parę muzycznych granic i już jako producent pokazać światu swoją specyficzną wrażliwość łącząc trap, punk, hardcore rap z beatami, a nawet metalem. Jego styl, wizerunek i przekaz również nie pozostawia słuchacza i widza obojętnym.

Muzyczny przekaz Scarlxrda jest mocny, ostry, przez niektórych określany jako soundtrack do apokalipsy. Może skandaliczny, ale na pewno gniewny i ekscentryczny. Internet pokochał Scralxrda. Wielomilionowe odsłony klipów, ilości kliknięć w odsłuchy utworów i tysiące komentarzy, mówią same za siebie.

Scarlxrd pojawił się gościnnie w utworze „Up Nxw” na płycie DJ Carnage, obok Steve’a Aoki, Migos i in.