Schizma i Terrordome zagrają przed Anthrax w Krakowie

9 maja 2014
ok. 2 minut czytania

Pochodząca z Bydgoszczy Schizma to instytucja sceny hard core. W 2015 roku stuknie jej 25 lat. Zespół zawsze wierny etosowi DIY, zawsze szczery w tym, co robi. Nigdy nie zawiódł maniaków hard core’a i hard core punka. Początkowo śpiewali po polsku, później teksty zaczęły powstawać po angielsku. Teksty o czymś, co należy szczególnie mocno podkreślić. Schizma piętnowała i piętnuje (i pewnie piętnować będzie) faszystowskie postawy, krytykuje przekręty polityczne, porusza ważne problemy społeczne. Innymi słowy, krzyczy o tym, o czym wielu krzyczeć nie chce, nie umie, a może o czym krzyczeć się boi. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że zespół nie tylko na polskim gruncie operuje i ma niekwestionowany szacunek. Bydgoska kapela gościła nie raz w Niemczech, Francji, Czechach, a także w krajach nadbałtyckich i nawet na festiwalu w Korei Południowej, na którym dzieliła scenę z Cannibal Corpse i Kreator. Na żywo zaangażowany przekaz i ognista muzyka oraz energia muzyków, zlewają się w niszczącą całość.

Ameryka miała S.O.D., Cryptic Slaughter, Wehrmacht, Nuclear Assault, zaś u nas stylistykę crossover/speed metal/thrash wspaniale pielęgnuje krakowska załoga Terrordome. Istnieją od 2005 roku, a za poczęcie tego kapitalnego monstrum odpowiedzialni są Mekong Minetaur (bębny) i Uappa Terror (wiosło i wokal), do dziś siejący spustoszenie na scenach rodzimych klubów (wraz z Tomem The Sromem – od 2008 roku i Pauą Siffredim – od 2010). Ale nie tylko w naszej pokręconej ojczyźnie. Niedawno odbyli europejskią trasę, podczas której receptory słuchu publiki i własne wątroby po gigach, niszczyli w takich krajach jak Słowacja, Węgry, Austria, Słowenia, Włochy, Francja, Szwajcaria. W lutym 2014 roku ukazała się kompilacyjna płyta Terrordome – „We’ll Show You Bosch, Mitch!” zawierająca aż 28 kawałków. Kilkadziesiąt do kilkuset sekund turbonaparzania na wysokim poziomie, z obowiązkową porcją imprezowego szaleństwa tu i ówdzie. Energia i to szaleństwo są stałą częścią koncertowego i pokoncertowego oblicza Terrordome.

Bilety na koncert w Fabryce dostępne są w cenie 90 zł przedsprzedaż (100 zł w dniu koncertu).

Anthrax będzie też gwiazdą tegorocznego Sonisphere Festival, który odbędzie się 11 lipca w Warszawie na Stadionie Narodowym.