SebastiAn spragniony w Belgradzie

9 lipca 2019
ok. 1 minuta czytania

Nowy singel nosi tytuł „Beograd”. Do kawałka powstał teledysk wyreżyserowany przez SO ME. Zdjęcia odbyły się w rodzinnym mieście artysty, Belgradzie.

Osiem lat po debiutanckim „Total”, francuski artysta SebastiAn powraca z nowym albumem. Po „Run For Me” ft. Gallant i tytułowym kawałku, czas na kolejną zapowiedź krążka – „Beograd”. Utwór powstał podczas kilkudniowego pobytu artysty w Belgradzie. Premiera płyty „Thirst” zaplanowana jest na 25 października 2019.

Paryski producent, DJ, muzyk i artysta SebastiAn (Sebastian Akochté) od lat tworzy muzykę pod szyldem słynnej wytwórni Ed Banger Records. Ma na koncie współpracę z takimi wykonawcami jak Frank Ocean, Kavinsky, Charlotte Gainsbourg, Philippe Katerine, Woodkid, tworzył także oficjalne remiksy m.in. dla Daft Punk, Kelis, The Kills czy Rage Against the Machine.

Jego debiutancki album „Total” (2011) to mieszanka eklektycznych dźwięków: agresywne techno, electro i house świetnie funkcjonują obok elementów funku, soulu, popu i klasyki, tworząc unikatowe oraz niepodrabialne brzmienie. SebastiAn jest również autorem kilku soundtracków – „Steak” Quentina Dupieuxa (gdzie również zagrał jedną z głównych ról) oraz „Notre jour viendra” i „The World is Yours” Romaina Gavrasa. Artysta od lat współpracuje z marką Saint Laurent i jej dyrektorem kreatywnym Anthonym Vaccarello.