Selah Sue została mamą

22 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Szczęśliwą nowiną i swymi najbliższymi planami autorka przeboju „Raggamuffin” podzieliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sue urodziła chłopca, który ma na imię Seth.

– Jak pewnie zauważyliście, przez ostatnie miesiące nie byłam zbyt aktywa – pisze w komunikacie dla fanów. – Zrobiłam sobie przerwę od muzyki, trasy i mediów społecznościowych, bym mogła w pełni cieszyć się tym wyjątkowym doświadczeniem, jakim jest tworzenie nowego życia. (…) Oczywiście, przynajmniej do końca roku będę nieobecna. Moje życie na pewno będzie mniej egzotyczne niż dotąd. Jestem jednak pewna, że da mi to dystans, a posiadanie dziecka pomoże umieścić to szalone życie w odpowiedniej perspektywie, tak, że jedyną możliwością będzie powrót z trzecią, najlepszą płytą wypełnioną czystą, szczerą i dobrą muzyką. Będę was informować.

Wokalistka zachęciła też, by zamiast słać jej prezenty, lepiej przekazywać ewentualne podarki w imieniu jej syna na rzecz organizacji Klimaatzaak.

Cały list i zdjęcia Selah z dzieckiem można znaleźć pod tym adresem.

Selah Sue naprawdę nazywa się Sanne Putseys i uznawana jest za europejską następczynię Erykah Badu i Lauryn Hill. Proponowana przez nią mieszanka najlepszej jakości soulu, funku, reggae, rocka, hip-hopu i popu zachwyciła samego Prince’a. Oczarowany jej talentem Książę zaproponował Selah towarzyszenie mu podczas koncertu w Antwerpii. Wydana w 2011 roku debiutancka płyta zatytułowana po prostu „Selah Sue” odniosła spory sukces. Single „This World” oraz „Raggamuffin” podbiły europejskie listy przebojów. W marcu 2015 roku ukazał się drugi album Selah Sue – „Reason”.